T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Yılbaşı Denetimleri Devam Ediyor

Yayın Tarihi : 29.12.2023

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlileri yıl boyunca devam eden Tarım ve Orman Bakanlığı program denetimlerine ek olarak, yılbaşında satışı fazla olan ürünlerde denetim gerçekleştirdi. Yılbaşı denetimleri, 26 Aralık 2023 tarihi itibariyle 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılmış olup, bir hafta boyunca titizlikle sürdürülecektir.

Yılbaşı öncesi Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri tarafından tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerleri, alkollü içecek servisi yapılan restoranlar ve otellerin mutfaklarına yönelik denetimlere hız verildi. Özellikle yılbaşı sürecinde üretimi ve tüketimi artan her türlü içecek, kuru yemiş, kanatlı eti, şekerleme, pastacılık ürünleri ve benzeri gıdalara yönelik Sivas Merkez ve ilçelerinde denetimler yapılmaya başlandı. Bununla birlikte vatandaşların, gıda işletmelerine yönelik uygunsuzluk tespit etmesi halinde "Alo 174 Gıda İhbar Hattı"na başvuruda bulunabileceklerdir.

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak toplum sağlığı ve tüketici menfaatlerini korumaya yönelik çalışmalarımız bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir. Sivas halkına sağlık ve mutluluk içerisinde bir yıl geçirmelerini dileriz.

Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü