T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi Ziyaretçileriyle Buluştu

Yayın Tarihi : 14.11.2023

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının Denizbank destekleriyle düzenlediği Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nın bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirildi. Yarışmasının konusunu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyetleri oluşturuyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın, Denizbank destekleriyle düzenlenen Tarım Orman ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların bulunduğu serginin açılış töreni; İl Müdürümüz Seyit Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, il protokolü ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Seyit Yıldız yaptığı konuşmada; 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'na bu yıl toplam 1.210 katılımcı 6.635 eserle katıldı. Seçici kurul 8 eseri ödüle layık bulurken 120 eser de sergileme ve albüm çalışması için seçildi.

30 Ocak 2023 tarihinde başvuruları sona eren yarışma, “Genel", “Çiftçi", “Öğrenci", “Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", “Denizbank Çalışanları" ve bu yıl konusu “Sen Üret Yeter" olan “Tema" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi.

2009 yılından bu yana düzenlenen yarışmalara toplam 7.938 katılımcı 35.415 adet eser ile başvuru yaparken, 224 adet eser ödül almaya hak kazandı. Bin 599 adet eser de sergilemeye layık görüldü." dedi

Kurdele kesimi ve konuşmaların ardından İl Müdürümüz Seyit Yıldız ve protokol üyelerinin sergi alanını gezmeleri ile program sona erdi. 13.Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Sergisi 14-15 Kasım 2023 tarihleri arasında Sivas İvapark Avm'de sergilenmeye devam edecektir. Tüm halkımız davetlidir.