T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kiriş’çi Sivas'ta

Yayın Tarihi : 15.04.2023

Çeşitli programlara katılmak üzere ilimize gelen Tarım ve Orman Bakanımız Kirişçi Sivas Nuri Demirağ Havalimanında, Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin İl Müdürümüz Seyit Yıldız ve il protokolü tarafından karşılandı.

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişçi ilk olarak Sivas Valisi Sn. Yılmaz Şimşek'i makamında ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Bakanımız Kirişçi'ye Valimiz Şimşek tarafından Aşık Veysel'in fotoğrafının yer aldığı tablo hediye edildi.

Valilik ziyaretinin ardından Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin başkanlığında, Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek ve Bakanlığımıza bağlı kurum temsilcilerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, ilimizde devam eden çalışmalar değerlendirildi.

Tarım ve Orman Bakanımız Sn.  Prof. Dr. Vakit Kirişci, Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, İl Müdürümüz Seyit Yıldız ve beraberindekiler Sivas Belediyesi tarafından Kongresi Müzesi bahçesinde düzenlenen "Çocuklar İçin İftar Vakti Tekne Orucu" Etkinliğine de katıldı. Etkinlikte çocuklarla sohbet eden Bakanımız Kirişçi çocuklara verilecek hediyelerin çekilişine de katıldı.

Tarım sektöründeki temsilcilerin katıldığı "Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı" Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Prof. Dr. Vahit Kirişci ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda geniş ve bereketli tarım arazilerine sahip Sivas'ta tarımsal faaliyetler ve hayvancılık alanında yürütülen çalışmalar görüşüldü.

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, ülke genelinde planlı tarım modelini 2023 yılı içerisinde hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Biz nerede, ne kadar, ne şekilde üretilmesi gerektiğine kamu olarak karar vermiş olacağız." dedi.

Toplantının sonunda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından hibe almaya hak kazanan çiftçilere temsili çekleri verildi. Çiftçilerimiz çeklerini, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Vahit Kirişci ve il protokolünün elinden aldı.

"Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı" nın ardından Tarım ve Orman Bakanımız Sn.  Prof. Dr. Vakit Kirişci, SİVTAŞ'ın “Süt İşleme Tesisi Açılış Töreni" ne katıldı. Bakanımız Kirişçi törende yaptığı konuşmada; “Açılışını yaptığımız süt işleme tesisi gıda alanında yapılan önemli bir yatırım. İlimizin üretmiş olduğu bitkisel ve hayvansan ürünlerin katma değerlerinin yükseltilerek il içerisinde ve il dışarısına satılması oldukça önemlidir. Yem işleme tesisiyle başlayıp süt işleme tesisiyle devam eden bu faaliyetlerin SİVTAŞ bünyesinde diğer yatırımlarla zenginleştirilmesi en büyük dileğimdir." dedi.

Tarım ve Orman Bakanımız Sn.  Prof. Dr. Vakit Kirişci ilimizde gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında son olarak KYK yurtlarında kalan depremzedelerle iftar programında bir araya geldi.