T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı İlimizde Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 14.04.2023

Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığının koordinasyonunda İlimizde “IPARD III" tanıtım ve bilgilendirme toplantısı ilimizde gerçekleştirildi.

IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı; İl Müdürümüz Seyit YILDIZ, TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali GENÇ, Bakanlığımıza bağlı kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile potansiyel faydalanıcılar ve yatırımcıların katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali GENÇ tarafından İlimizde gerçekleşen yatırımlar, faaliyetler ve çalışmalar kapsamında katılımcılara sunumlarını gerçekleştirdiler. Ayrıca, toplantılarda IPARD faydalanıcıları, proje sürecindeki deneyim ve tecrübelerini anlatan sunumlar gerçekleştirildi

Toplantıda; Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması sektöründeki soğuk hava depoları, kırsal turizm ve rekreasyonel faaliyetler tedbirleri, yenilenebilir enerji tesisleri çeşitleri ve IPARD III programı kapsamında desteklenen sektörlerin alt ve üst limitler ile ilgili konular gündeme getirildi.

Toplantının ardından yapılan genel değerlendirme sonrasında katılımcılar tarafından sorulan sorular cevaplandırılarak toplantıya son verildi.