T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürü Seyit YILDIZ Sürü Yönetimi Elemanı Kursiyerlerini Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 28.2.2020

İl Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile düzenlenen 'Sürü Yönetimi Elemanı Kursu'nda eğitim gören kursiyerleri İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ziyaret etti.

İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ziyaret sırasında yaptığı konuşmada; "Sivas'ta hayvancılık olmazsa olmazımızdır, hem büyük baş hem küçükbaş hayvan mevcudumuzu sayı olarak yükseltmemiz gerekmektedir. İlimizde ürün çeşitliğini artırarak ve yem bitkileri yetiştiriciliğini geliştirerek hayvancılığa katkı sağlayıp karlılığı artırmamız gerekiyor. Yaklaşık 800.000 hektar mera varlığımız mevcut ve küçükbaş hayvancılığa uygun. Küçükbaş hayvancılığın ilimizde daha da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Yerli ve Milli Koyunculukta Alternatif Nefesimiz Yapağımız Projesi kapsamında SİVTAŞ bünyesinde koyun yapağı işleme tesisi inşallah kurulacak.

Devletimiz her koşulda vatandaşımızın yapacağı işi bilgili ve donanımlı yapması için ihtiyaç duyduğu maddi desteği ve eğitim desteğini çeşitli kurumların koordinasyonuyla temin ediyor. İnsanımızın kendi toprağında olması kendi toprağını işlemesi, kendi hayvanını beslemesi, bundan verim elde etmesi yerlileşme ve millileşme açısından da oldukça önemli ve değerlidir. Gücümüzün yettiği kadar sizlere destek oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz.

Tarım stratejik bir alan, hepimizin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor. Bundan sonraki dönemlerde eğitimlerimiz birçok başlıkta devam edecek, sizlerden gelecek talepler doğrultusunda ne zaman ve nerde isterseniz biz eğitim vermeye hazırız. Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından İl Müdürümüz Seyit YILDIZ'ın kursiyerlerden gelen soruları cevaplaması ile kurs sona erdi.

İlimiz Merkezde açılan 'Sürü Yönetimi Elemanı Kursu' 10.02.2020 tarihinde başlamış olup 54 kursiyere 13 gün süresince toplam 104 saat eğitim verilmiştir.