T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürlüğü Personeli Kızılay Kan Merkezi’nin Kan Bağışı Kampanyasına Destek Oldu

Yayın Tarihi : 22.1.2020

İl Müdürlüğümüz ve Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile kan bağış kampanyası düzenlendi. Toplumda kan verme bilincinin artırılması konusundaki çalışmalara destek olmak amacıyla İl Müdürlüğü hizmet binasında Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından aynı anda 4  kişinin kan bağışı yapabileceği şekilde düzenleme yapıldı.

İl Müdürü Seyit YILDIZ kan bağışı ile ilgili yaptığı açıklamada; "Kızılay tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarına bizlerde çalışanlarımız ile birlikte destek veriyoruz. Kan bağışında bulunarak, birçok insanın hayatını kurtaran yönetici ve personellerimize gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. İhtiyacı olanlara bir nebze de olsa yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere" dedi.

Müdürlüğümüz çalışanları kan vermenin çok hayırlı bir iş olduğunu ve verilen kan bağışının amacı düşünüldüğünde, insana ayrı bir huzur verdiğini belirttiler. Personelimiz bu duyarlılık isteyen kampanyaya kayıtsız kalmamış ve kan bağışında bulunmuştur. Kızılay personeli, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde kan bağışında bulunan ve örnek davranış sergileyen İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.