T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sivas Valisi Salih AYHAN ve İl Müdürümüz Seyit YILDIZ İncelemelerde Bulundu

Yayın Tarihi : 26.12.2019

Sivas-Ankara karayolu üzerindeki AY-SER-BAK Sivas Beyi Un Fabrikasına ve Yıldızeli ilçesine bağlı Ortaklar Köyü'nde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunuldu. Ziyaret ve incelemeler; Sivas Valisi Salih AYHAN, Belediye Başkanı Hilmi BİLGİN, İl Jandarma Komutanı Albay İdris TATAROĞLU, Yıldızeli Kaymakamı Fuat ATALIK, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mevlüt SOYSAL, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit YILDIZ ile İl Genel Meclisi Üyeleri Fikret DOĞRUYOL ve Hacı AYVAZ'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Sivas-Ankara karayolu üzerindeki AY-SER-BAK Sivas Beyi Un Fabrikasına uğrayan Sivas Valisi Salih AYHAN, İl Müdürü Seyit YILDIZ ve protokol üyeleri, tesisi gezerek şirketin ortaklarından Gazi SONKUR'dan bilgi aldı.

Sivas Valisi Salih AYHAN, un fabrikası ziyareti sırasında yaptığı konuşmada; "Yıllık 100 bin ton üretim kapasitesine sahip olan, bunun ortalama 35 bin tonunu ihraç eden firmamız, şehrimizin hem ekonomisine hem istihdamına hem de üretimine çok önemli katkı sağlıyor. Ortaklı şirketlere örnek teşkil eden firmamıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum." dedi.

Sivas Valisi Salih AYHAN, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ ve protokol üyeleri daha sonra Yıldızeli ilçesine bağlı Ortaklar köyüne uğrayarak, Ortaklar Çavuşlu Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği hizmet binasında köy sakinleri ile bir araya geldi. 

Muhtar Mehmet Çelebi ve vatandaşların taleplerini dinleyen Vali Salih AYHAN; "Her köyümüze, imkânlar ölçüsünde devletimizin hizmetlerini kazandıracağız. 2020 yılı yatırım programı kapsamında da köylerimizin yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız olacak." dedi. 

Protokol üyeleri Ortaklar köyü ziyaretinde, Muçuoğlu Tarım ve Hayvancılık Çiftliğini de ziyaret etti. Tesisi gezen Sivas Valisi Salih AYHAN; "Tesisimiz 300 büyükbaş ve 2 bin küçükbaş kapasitesi ile hizmet veriyor. Burada yıllık 600 ton süt elde ediliyor. Bu tesisimiz süt üretimi ile hem Sivas'ın hem bölgenin ihtiyacına cevap veriyor." dedi.

Ziyaretlerin ardından İl Müdürü Seyit YILDIZ Yıldızeli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne ziyarette bulundu. İlçe Müdüründen  İlçenin genel durumu, araç ve personel durumu hakkında brifing alan İl Müdürü YILDIZ görüşmenin ardından ilçe personeli ile toplantı yaptı. Toplantıda yaptığı konuşmada; "Personelin çalışma şartlarını yerinde görmek, sorunlarına çözümler üretmek, moral ve motivasyonlarını canlı tutmak önemlidir." dedi.