T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Şeker Pancar Hasadı Başladı

Yayın Tarihi : 26.9.2019

Şarkışla İlçemizde  şeker pancarı hasadı Tarla Günü etkinliği düzenlendi. Tarla Günü Etkinliği; Sivas Valisi Salih AYHAN, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi KAYA, Şarkışla Kaymakamı Mehmet ERDEM, İl Müdürümüz Seyit YILDIZ, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin AKAY, protokol üyeleri ve çiftçilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kayseri Şeker A.Ş. ile İl Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği Pancar hasadı Tarla Günü Etkinliği Şarkışla İlçemizde Ömer Osman Şahinoğlu'na ait tarlada gerçekleştirildi.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin AKAY etkinlikte yaptığı konuşmada; Pancar tarlasında çiftçilerin adeta şenlik havasında bir araya gelmesinden mutlu oluyorum. Çiftçinin binbir zahmetle alın teriyle yaptığı işin gerçekten değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Elimizden geldiği kadar biz buna katkı sağlamaya, destek vermeye çalışıyoruz. Sivas, Kayseri Şeker Fabrikasının çok önemli bölgelerinden. Sivas'a bağlı ilçeler, köyler bizim için çok önemli. Sivas bölgesinde 6 ilçede çiftçilerimiz üretim yapıyor." dedi.

Sivas Valisi Salih AYHAN, iyi günde ve kötü günde çiftinin, üretenin her zaman yanında olduklarını belirterek; "Rabbim, bereket nasip etsin. İlimiz ekonomisine katkılarınız için teşekkür ederim. Meşakkatli bir sürecin sonunda emeğinin karşılığını alan çiftçilerimizi kutluyorum, üreten yorulmaz. Çiftçinin yüzü gülerse burada huzur ve bereket daha da artar." dedi.

Konuşmaların ardından Sivas Valisi Salih AYHAN  pancar sökme makinesinin direksiyonuna geçerek tarlada ilk hasadı gerçekleştirdi.