6.12.2018 / Gösterim Sayısı : 52

İl Müdürü Seyit YILDIZ ’İç Anadolu Kangal Köpeği Eğitim, Üretim ve Damızlık Yetiştiriciliği Merkezini Ziyaret Etti

#04.12.2018 İl Müdürü Seyit YILDIZ ’İç Anadolu Kangal Köpeği Eğitim, Üretim, ve Damızlık Yetiştiriciliği Merkezini Ziyaret Etti

08 Ekim 2011 tarih ve 28078 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri Hakkındaki Yönetmelik kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından 28.12.2016 yılında ruhsatlandırılan Hüseyin YILDIZ'a ait İlimiz Merkez Merakum Mevkiinde İl Özel İdaresine ait alanda bulunan  "İç Anadolu Kangal Köpeği Eğitim, Üretim, ve Damızlık Yetiştiriciliği Merkezine" İl Müdürümüz Seyit YILDIZ, İŞKUR İl Müdürü Hikmet CANPOLAT ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Erdem ŞENEL tarafından yapılan ziyaret sonucunda Bakanlığımızca belirlenen asgari teknik ve sağlık şartları ile hayvan refahının sağlandığı görülmüştür.

Kangal köpeğinin anatomik yapısı hakkında genel tanıtım yapan İşletme Sahibi Hüseyin YILDIZ; "Sayın İl Müdürümüze ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kangal köpeği Sivas'ın uluslararası tanınan bir değeri, işletmemize yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışından gelen turist sayısı 3.000-4.000 civarında, Sivas'ı temsil etmekten gurur duyuyoruz." dedi.

İl Müdürü Seyit YILDIZ inceleme sırasında yaptığı açıklamada; "Hüseyin YILDIZ'a ev sahipliğinden dolayı ve Sivas'ımızın bir değeri olan Kangal köpeğine sahip çıktığı için teşekkür ederim. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum, işletme için her türlü desteği vereceğimizi kendisine ifade ettim. Örnek yetiştiricimiz olan Hüseyin YILDIZ'ın özverili çalışmalarının devamını diliyorum." dedi.

''